B.-A.-Z. Megyei Kórház és Egyetemi Oktató Kórház – Koraszülött osztály – Miskolc

Puloximétert vásárolunk az osztály részére. Szüksége lenne erre a berendezésre Kovács Marcell 6 hónapos kisfiúnak.

V.A. <tati513@tvn.hu> írta:

> Tisztelt S.O.S. Szolgálat Alapítvány!
> Én a miskolci koraszülött osztályon dolgozom.
> Nálunk feküdt egy kisfiú, a most 6 hónapos Marci.
> Terápiarezisztens epilepsziában szenved. Már átkerült egy másik osztályra, de mivel
> sajnos nem tudnak mit kezdeni a görcseivel, haza szeretnék adni. Egy oxigénpalackot
> és egy ambu-ballont kapnak (néhány görcsnél leáll a légzése), de nagy szüksége lenne
> egy olyan pulzoximéterre, amit a nap 24 órájában tudnak használni, van hozzá
> csecsemőre tehető szenzor, hálózatról használható és jelez a beállított határérték
> alatt. Apnoe alarm nem elég, mert ha görcsöl és épp nem vesz levegőt, a görcs miatt nem jelez
a gép. Azt szeretném megtudni, hogy valamilyen formában tudnak-e segíteni ennek a kisfiúnak.
> Válaszukat előre is köszönöm.
> Tisztelettel: Vincze Anita

sat 801 pulzoximéter

Az egyszerű Pulzoximéter készülékekkel a vörösvértestekben levő haemoglobin oxigéntelítettségét vizsgálhatjuk.

A készülékek által megjelenített adat egy tapasztalati arányszám.
100% jelzi, hogy valamennyi haemoglobin oxigénkötő helyéhez kapcsolódik oxigén molekula.
Minél alacsonyabb a kijelzett érték, annál kevesebb a haemoglobinhoz kötött oxigén.
A mérés a szöveteken átbocsátott vörös és infravörös fénysugár elnyelődésének detektálásán alapul.
Az elnyelődési adatokból lehet következtetni az oxigén telítettségre.
Többféle algoritmust használnak.
A Nellcor algoritmus a legrégebbi, kitűnően megfelel átlagos felnőtt páciens monitorozására.
Hibája, hogy az algortimus nem tolerálja a páciens mozgását, és az alacsony perfúziót. Ilyen esetekben mérése nem pontos.
A Masimo SET (signal extraction) algoritmus az elmúlt években jelent meg.
Előnye, hogy a kitűnő szűrőalgoritmusa révén alkalmazható olyan pácienseken, esetekben is, melyeknél más alkalmazások nem szolgáltatnak megfelelő adatot: tremoros, agitált páciens, “izgő-mozgó” újszülött, alacsony szöveti perfúzió, stb.

Jellemzők:

Az alkalmazott algoritmus pontos adatot szolgáltat alacsony perfúziójú páciens esetén is.
Alkalmas újszülöttek, kisgyermekek monitorozására is.
Karakteres LCD kijelzőjén a szaturáció adatok, pulzusszám, akkumulátor töltöttség, stb. adatok jeleníthetők meg.
Figyelmeztető üzenetek akku lemerülés, szenzorhiba és rendszerhiba esetén.
Riasztások szaturáció értékre, pulzusra.
160 óra trend tárolása.
A készüléket többször használatos ujjszenzorral szállítják.

Gyártó: Bitmos (Németország)

Masimo kompatibilis, hordozható, Li-ion akkus pulzoximéter készülék, memória funkcióval.
Alkalmas újszülöttek, kisgyermekek monitorozására is.
Riasztások szaturáció értékre, pulzusra.
Figyelmeztető üzenetek akku lemerülés, szenzorhiba és rendszerhiba esetén.
A készüléket PC04 páciens kábellel és többször használatos DCI ujjszenzorral szállítjuk.

Tisztelt SOS Alapítvány!

2010.10.29-én Nagy Józseftől (Dreagal-Medical) átvettük az osztályunknak adományozott pulzoxymétert.
Köszönettel: B-A-Z Megyei Kórház Koraszülött-osztály

BORSOD-ABAÚJ-ZEMPLÉN MEGYEI KÓRHÁZ és EGYETEMI OKTATÓ KÓRHÁZ
Főigazgató főorvos: Dr. Csiba Gábor

VELKEY LÁSZLÓ GYERMEKEGÉSZSÉGÜGYI KÖZPONT vezető főorvos: Dr. Sólyom Enikő

KORASZÜLÖTT-ÚJSZÜLÖTTPATOLÓGIAI OSZTÁLY
Osztályvezető főorvos: Dr. Szűcs Ildikó
3526 Miskolc, Szentpéteri kapu 72-76.    3501 Pf.: 188.   Tel./fax: 06-46/515-259

Tisztelt S.O.S. Szolgálat Alapítvány!
Tisztelt Balogh Csaba!

Ezúton is köszönjük a hordozható pulsoxymetert, ami, mivel az előző elromlott, a legjobb időben érkezett.

Telefonbeszélgetésünkre hivatkozva a következő típusú orvostechnikai eszközökre lenne az osztálynak szüksége:

1. Újszülöttek kardiológiai, kutacs, hasi, lágyrész vizsgálatára alkalmas gurítható (nem laptop típusú) ultrahang készülék
  1. Orr kanülön történő, légzésszám szabályozott lélegeztetést lehetővé tevő lélegeztető készülék.
  1. Ún. intenzív inkubátor, amely akár az 1000 gramm születési súly alatti koraszülöttek ellátására is alkalmas, beépített röntgentálcával és mérleggel rendelkezik.
  1. Kékfény lámpa.

Nem ismerjük, hogy milyen támogatási összegig van lehetőségünk adományhoz jutni.

Tájékoztatásul említenénk, hogy egy ilyen tudású ultrahang készülék 13-15 millió forint értékű, a lélegeztető készülék 4 millió forint értékű, az intenzív inkubátor 3,5 millió forint értékű, kékfény lámpa 1 millió forint értékű.

Ha pontosabban megismerhetjük a lehetőségeinket, felajánlanánk segítségünket az eszköz kiválasztásában.

A támogatás lehetőségét is megköszönve, tisztelettel

Dr. Szűcs Ildikó

osztályvezető főorvos

Miskolc, 2010. november 18.