Kancsal Dávid

Budapesti fiatalember, aki baleset következtében lett fogyatékkal élő.
Dávid mindent megtenne annak érdekében, hogy állapotán az orvosok tudjanak változtatni. Alapítványunk kivitte Dávid orvosi papírjait Kijevbe Dr. Pichkur professzorhoz véleményeztetés céljából. A professzor a leletek átnézése után vállalta Dávid gyógykezelését, és reményt csillantott Dávid szemébe.
A családnak nincs meg az anyagi fedezete a külföldi gyógykezelés finanszírozására és ezért kéri a támogatókat, hogy segítsenek.

Kancsal Dávid összefoglaló

Kancsal Dávidnak – aorta szűkület miatt – , 2006.04.24-én a GOKI Gyermekszív Központjában katéteres eljárással STENT-et helyeztek fel – amikor is a STENT felhelyezésekor az aorta ív megsérült.
Ugyanekkor közvetlenül a katéteres műtét után 2006.04.24-én a kiszámíthatatlan vérzésre hivatkozva, a fiamat sebészeti úton feltárták. Vérzés nem volt kimutatható, visszazárták.
2006.04.25-én éjszaka azonban mellkasi vérzés jelentkezett nála, ezért 2006.04.25-én reggel sebészeti úton újból felnyitották, ekkor az aortaív sérülésének ellátása miatt, az aortát egy időre lefogták.
Emiatt az érintett gerincszakasz nem kapott megfelelő mennyiségű vért, ezért Dávid jelenleg nem tudja mozgatni a lábait és kerekesszékbe kényszerült.
2006.05.26-tól 2006.09.18-ig az Országos Orvosi rehabilitációs intézetben rehabilitálták. A fentiek miatt Dávid jelenleg mozgáskorlátozott lett.
2006. szeptemberétől otthon tartózkodik, OEP alapon hetente háromszor jár hozzá gyógytornász.
Otthonában rendszeresen használja az elektromos szoba biciklit, amely automatikusan mozgatja a lábait.
2006. szeptembere óta havonta 1 hetet jár a Fehér Főnix Egyesületbe RTMS kezelésre, a kezeléstől nagyon sokat erősödött, jelentősen javult a csípő koordinációja, erősödtek a lábai, nőtt a fizikai állóképessége.
Kancsal Dávid második keresztféléves a Dunaújvárosi Főiskolán. Multimédia technológus asszisztens lesz.
Dávid példát mutat környezetének azzal az emberi tartással, amellyel viseli állapotát.

Budapest, 2007. április 25.

Kancsal Dávid összefoglaló

Ugyanekkor – közvetlenül a katéteres műtét után -, 2006.04.24-én a kiszámíthatatlan vérzésre hivatkozva, a fiamat sebészeti úton feltárták. Vérzés nem volt kimutatható, visszazárták.

2006.04.25-én éjszaka azonban mellkasi vérzés jelentkezett nála, ezért 2006.04.25-én reggel sebészeti úton újból felnyitották, ekkor az – aortaív sérülésének ellátása miatt -, az aortát egy időre lefogták.
Barátai majdnem mindennap látogatják . Jelen állapotában is tud örülni az élet apró örömeinek. Rendkívül nyitott, megnyerő személyiség. Menyasszonya – Halasi Dóra (18 éves) -, a mai napig mellette áll és mindenben támogatja őt.

Kijevben Dr. Pichkur professzor elvállata nála a gyógykezelést. A beavatkozást a magyar TB nem finanszírozza.  Minden támogatást, tisztelettel megköszönünk.

Kálló Erzsébet & Kancsal Dávid

Budapest, 2007. június 14.