Maróti Dorottya

SOS Szolgálat Alapítvány Maróti Dorottya

Maróti Dorottya, a 11 éves kislány is több műtéten esett már át. Ez idáig csak kerekes székkel tudott közlekedni. Jelenleg a mozgásjavító általános iskolába jár. A kezelőorvos és a mozgásnevelő tanárok javaslatára még a műtét előtt igényelte a család a guruló járássegítő segédeszközt (MORVITA) az OEP-től. A kérelmet elutasították azzal az indokolással, hogy ezt előbb kellett volna igényelni a kislánynak, mikor még kisebb volt. A segédeszköz hiányzik a kislánynak erősödése és a könnyebb mozgása érdekében. Az alapbetegség miatt mással nem pótolható. Az eszközzel szabad mozgást és komoly személyiség fejlődést lehetne elérni.
A segédeszköz ára 500.000 Ft, mely összeget a család nem tudja előteremteni és ezért kereste meg alapítványunkat. A segédeszköz gyártója: LBT Kft. Budapest, Dévai u. 11.