Tevékenységünk

Alapítványunk 1996-ban alakult, fonyódi székhellyel, országos és nemzetközi működési területtel. A Somogy Megyei Bíróság 2000. évben jogállásunkat közhasznúvá emelte, így mint Nemzetközi Közhasznú Társadalmi Szervezet működünk.

Országos szinten támogatunk egészségügyi intézményeket anyagilag és természetbeni támogatásokkal, melyről bővebb információ a támogatott intézményeink menüpont alatt található.

Az Alapítvány fő célja:

A csak külföldön gyógykezelhető, gyógyítható beteg gyermekek segítése, finanszírozása.
2002. év januárjában indult útjára a ” Szélrózsa” országos program mely mozgalom keretén belül nagyobb városokban sikeres gyermekprogramokat szervezünk havi rendszerességgel .
Rendszeresen, havonta szervezünk budapesti programokat : színház-, mozi-, cirkuszlátogatásokat.
Rendszeresen részt veszünk pályázatokon és folyamatosan szervezzük a támogatói kör bővítését.

Jogosultak vagyunk az SZJA 1 %-nak befogadására, valamint az APEH adó igazolás kiadására.
Amennyiben a tisztelt támogató igényt tart az alapítvány által kiadott adóigazolásra, úgy az adószámát és a címét mindenképpen jelenítse meg az utalásnál, illetve befizetésnél.

Több sikeres külföldi gyógykezelést bonyolítottunk és sajnos most is több gyermek vár külföldi gyógykezelésre.

Az alapítvány által támogatott gyerekek, személyek:
(A bővebb információkért kattintson az alábbi szövegekre, s azon belül a bennük található nevekre)

A gyógykezelésen már túl vannak
– KÍNA –
Akiken itthon tudtunk segíteni Brazíliába vár gyógykezelésre Londoni Imperiál klinikától kapott
gyógykezelést a Belgrádi klinika közreműködésével

A gyógykezelésen már túl vannak
– KIJEV –
Gyógykezelés Kölnben Gyógykezelés Varsóban Gyógykezelés Lincz-ben

Gyógykezelés Bécsben Gyógykezelés Svájc-ban  Törökország (delfinterápia)

“Életút Program”

(“Nagy támogatók által szponzorált gyerekek”)
A “nagy támogatók” felvállalták az alábbi gyerekek gyógykezelésének teljes költségfinanszírozását.
Az Alapítvány a gyógykezelés után is folyamatosan és részletesen tájékoztatja a “nagy támogatókat” a gyerekek további sorsáról.

Magyar István (gyógykezelése Kijevben) – Támogató: Lenes Kft Érsekcsanád. www.lenes.hu

Nyirati Lili (Belgrád májátültetés) – Támogató: Prosystem-Print Kft Budapest. www.prosystem.hu és www.siko.hu

Kovács Ákos (gyógykezelése Kijevben) – Támogató: Dr. Orosz Tibor – Dr. Sápi Éva – Lawherbeck (Herbeck ügyvédi iroda)

Anga Szabolcs (gyógykezelése Kijevben) – Támogató: Euró–Faktor Pénzügyi Szolgáltató Zrt. www.eurofaktor.hu

Varga Ádám (gyógykezelése Pekingben) – Támogatója: Lapcom Kft. Dél-Magyarország Kiadó – Szeged. www.delmagyar.hu

Jánosa Leonetta – Támogatója: METRÓ KER KFT-GYŐR

Hideghéthy Olivér – Támogatója: UniCredit Bank Hungary Zrt. és dolgozói

Simon Szilárd – Támogatója: UNIX Autó Kft.